Stand for UDU 11 T hygiene dispenser | SanTRAL Plus
CHF 254.05
Availabledelivery time: 15–20 working days
Questions?
The stand for the SanTRAL ® Plus UDU 11 T dispenser allows for flexible, freestanding placement of hand sanitiser dispensers. It is ideal for entrance areas, public facilities and high-traffic zones where wall mounting is not possible or desired. Made from high-quality, polished stainless steel, the stand offers stability, durability and an elegant appearance. The barrier-free operating height ensures comfortable use for all users.
Product details :
- Stand for UDU 11 T hygiene
dispenser - Material: polished
stainless steel - Suitable for 1,200 ml dispenser systems
- Sturdy and
robust design - Accessible operating height: approx. 90 cm
- Suitable for indoor use
: sales
unit: 1 piece
| Brand | SanTRAL ® Plus |
| Product type | Hand sanitiser stand |
| Type of hand sanitiser stand | Lightweight hand sanitiser stand |
| Housing | Stainless steel, polished |
| Capacity | 1,200 ml |
| Material | Stainless steel |
| with wheels | No |
| Operating height | Accessible operating height of 90 cm |
| Warranty | 5 years |
| Brand / Manufacturer: | Ophardt Hygiene |
|---|---|
| Color: | Grey |
| Dimensions / Size: | 38.5 x 147.7 x 38.5 cm |
| Material: | Stainless Steel |
| Sales unit: | Piece |
| Type: | Floor stand |